Установки на дахах

обогрев желобов

Системи DEVI для захисту від снігу та льоду для дахів і жолобів можуть встановлюватися практично на будь-якої конструкції покрівлі, де є необхідність запобігти замерзанню талої води в водостоках і зменшити шкоду, яку завдають конструкції заледенілими фасадами і бурульками.

Система танення снігу і льоду встановлюється в відсотках на краю даху або в місцях, де є ризик накопичення снігу і льоду (ендови і т.п.). Завдяки нагрітому кабелю тала вода безперешкодно проходить по жолобах і водостоках до землі, запобігаючи їх замерзання і руйнування.

Електронні програмовані регулятори DEVI забезпечують досягнення оптимальних результатів при мінімальній кількості енергії. Датчики і регулятори визначають погоду з високою точністю, в потрібний момент автоматично включаючи і вимикаючи систему.


Нагрівальні кабелі

На поверхні покрівлі і в водостічних системах рекомендується встановлювати спеціальні нагрівальні кабелі для зовнішньої установки  DEVIsafe ™ 20T (DTCE-20) або DEVIsnow ™ 30T (DTCE-30) з підвищеною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання.

Необхідна потужність

Щоб визначати необхідну потужність (Вт / м2) системи танення снігу і льоду для даху, важливо врахувати тип тієї чи іншої конструкції покрівлі та місцеві погодні умови.

Умовно дахи можна розділити на три типи:

1. "Холодний дах". Це добре ізольований дах з низьким рівнем тепловтрат через її поверхню, часто з провітрюваним підпокрівельним простором. Полою, як правило, утворюються, коли сніг тане на сонці, при цьому мінімальна температура танення - не нижче -5 ° С. Якщо для таких дахів потрібна система підігріву, її потужність повинна бути мінімальною (відповідної західноєвропейським рекомендаціям) і часто тільки у водостічній системі.

2. "Теплий дах". Це погано ізольований дах. На таких дахах сніг тане і при досить низьких температурах повітря, потім вода стікає вниз до холодного краю і до водостоків, де і намерзає. Мінімальна температура танення - не нижче -10 ° С. До цього типу належать більшість дахів старих адміністративних будівель з горищем. Для "теплих дахів" потрібно повномасштабна система сніготанення, при чому бажано використовувати кабелі підвищеної потужності (25-30 Вт). Встановлювана потужність в жолобах і на кромці теплих дахів має бути вище, ніж на холодних. Це забезпечить ефективність роботи системи навіть при низьких температурах.

3. "Гарячий дах". Це погано ізольований дах, у якої горище часто використовується в технічних цілях або як житлова площа. На таких дахах сніг тане і при дуже низьких температурах повітря (нижче -10 ° С). Установка нагрівального кабелю не приводить до бажаного результату!

Для установки на дахах використовується кабель потужністю 15-30 Вт / м. Якщо кабель укладається на даху з м'яким покриттям (наприклад, руберойд), максимальна потужність нагрівального кабелю не повинна перевищувати 20 Вт / м. Необхідна потужність на м2 така ж, як і для установок на ґрунті.

Для подальшої інформації, будь ласка, зверніться до наведеної нижче таблиці: 

 

Область установки  

"Холодний дах"

"Теплий дах"  

Макс. потужність

Потужність кабелю

Поверхня даху, ендова

 250-350 Вт/м2

  300-400 Вт/м2

 500 Вт/м2

 15-30 Вт/м

Водостоки, жолоби пластикові

 30-40 Вт/м

40-50 Вт/м

 50 Вт/м

 15-30 Вт/м

Водостоки, жолоби металеві, діам. 20 см і більше

  30-40 Вт/м

50-70 Вт/м

  100 Вт/м

 15-30 Вт/м

Водостоки, жолоби дерев'яні

  30-40 Вт/м

 40 Вт/м

 40 Вт/м

 15-30 Вт/м

Жолоби і водостоки

Кількість встановлюваних ліній кабелю в жолобах і водостоках залежить від потужності кабелю і діаметра труб. Рекомендується застосовувати спеціальні кабелі для зовнішньої установки на дахах: двожильні DEVIsafe ™ 20T або DEVIsnow ™ 30T.

Для даху з підвісними водостоками діаметром 10-15 см, зазвичай встановлюється потужність 30-50 Вт / м, що відповідає максимум двох лініях кабелю.

При діаметрі більше 15 см кількість ліній кабелю відповідно збільшується. Слід зауважити, що при малому діаметрі вертикальної водостічної труби (менше 10 см) рекомендується встановлювати одну лінію кабелю DEVIsnow ™ 30T.

У жолобах і водостоках можуть встановлюватися різні нагрівальні кабелі, але з точки зору зручності монтажу для жолоба і найближчих відсотків зазвичай застосовується один і той же кабель.

У жолобах Ø10-15 см нагрівальні кабелі монтуються за допомогою спеціального пластикового "кріплення для монтажу кабелю в жолобах" - DEVIgut ™.

Також можливе застосування і монтажної стрічки DEVIfast ™ - відрізки стрічки встановлюються поперек жолоба і кріпляться саморізами або витяжними заклепками в його верхній частині з герметизацією отворів герметиком для зовнішніх прімененій.В водостічних трубах для кріплення нагрівального кабелю великої потужності (25-30 Вт / м) рекомендується використовувати металеві елементи кріплення. Наприклад, можна застосувати сталевий трос (нержавіючий або з пластиковим покриттям) або оцинковану металевий ланцюг DEVIchain ™, які є армуючим елементом і запобігають обрив кабелю при русі намерзає льоду в трубі. У цьому випадку кабель закріплюється на тросі або ланцюга за допомогою відрізків стрічки DEVIfast ™ або спеціальних металевих затискачів. Завдання цього кріплення також розвести дві лінії кабелю один від одного, щоб було відсутнє торкання ліній кабелю і відповідно його перегрів.

Трос (ланцюг) що знаходтьься в верхній частині має бути надійно прикріплений до конструкції будівлі. Якщо довжина труби не перевищує 3-4 м, кріплення можна використовувати і без троса / ланцюга. Кріплення рекомендується встановлювати 3-4 шт. на метр довжини. При виборі способу кріплення потрібно враховувати гальванічну сумісність матеріалів водостоків і елементів кріплення. Вертикальні водостічні труби - найбільш проблемна ділянка водостічної системи в зимовий час. Кабель повинен доходити до нижньої кромки труби. У довгих трубах (більше 15 м) через конвекції повітря нижня частина труби може сильно переохолоджуватися. Щоб уникнути замерзання труби застосовуються додаткові лінії кабелю (збільшення потужності) в нижній частині труби на довжині приблизно 0,5 метра.

Під час експлуатації покрівлі можливе попадання листя, голок, сміття і т.п. у водостічну систему і забивання водостічних труб. При установці в вертикальні труби великої потужності (50-60 Вт / м) можливий перегрів і вихід з ладу кабелю в місці накопичення сміття. Настійно рекомендується звертати увагу замовника на цю проблему і проводити очищення водостоків перед включенням кабельної системи в осінній час. Також краще встановити захисну сітку на вході в воронку водостічної труби.

Для всіх кабелів має бути передбачений захист від пошкодження гострими краями покрівлі, водостоків і т.п. Система кріплення ні в якому разі не повинна придавлює (пошкоджувати) кабель.

 

схема системы антиобледенения (регулятор не по показан)

 

Приклад

Покрівля з пластмасовим жолобом діаметром 15 см, довжиною 14 м, з водостоком довжиною 4 м.

1) Розрахунок необхідної довжини двожильного кабелю DEVIsnow ™ 30T  для двох ліній в жолобі і у водостоку:

2 x (14 м + 4 м) = 36 м кабелю.

2) Вибір кабелю: DEVIsnow ™ 30T, 40 м, 1144 Вт (220 В). При укладанні 2-х ліній кабелю питома потужність буде 55 Вт / м (220 В). Щоб закріпити кабель в жолобі, пропонується використовувати пластикові кріплення DEVIgut ™. Кабель у водостоку може кріпитися на сталевий трос з використанням відрізків на три петлі стрічки DEVIfast ™, що дасть відстань між лініями кабелю 5 см.

3) Вибір терморегулятора: кабельна система невеликої потужності і, наприклад, підходить DEVIreg ™ 316 з датчиком температури зовнішнього повітря.

 

Розжолобок

Нагрівальні кабелі, як правило, встановлюються так само і в розжолобках (внутрішні кути двох скатів покрівлі) при загрозі накопичення снігу в них. Нагрівальний кабель рівномірно монтується на поверхні, щоб, таким чином, була досягнута необхідна потужність на м2. Слід прагнути до максимальної потужності. Мінімальна ширина доріжки нагрівального кабелю повинна бути порівнянна з товщиною снігового покриву в даній місцевості. Зазвичай кабель встановлюється на ширині від 40 до 100 см. Ми рекомендуємо використовувати монтажну стрічку DEVIfast ™ для кріплення кабелю в розжолобку. Монтажну стрічку кріплять витяжними заклепками або шурупами з герметизацією отворів силіконом.

При виборі способу кріплення потрібно враховувати гальванічну сумісність матеріалів покрівлі та елементів кріплення. Якщо покрівля "м'яка" то можливо приварювати монтажну стрічку розігрітими пальником відрізками покриття "м'якої" покрівлі. Найчастіше водостоки розташовуються в центрі розжолобків. Відрізок кабелю повинен спускатися у водостічну трубу. Якщо труба проходить через тепле приміщення, то зазвичай кабель заходить в трубу на 1-1,5 м. Слід використовувати металеве кріплення ліній кабелю, наприклад відрізки DEVIfast ™, щоб лінії кабелю не перетиналися.

Для захисту кабелю від сповзаючих пластів снігу або льоду на поверхні покрівлі повинні бути встановлені снігозатримувачі (снегоотбойника).

Приклад

У цьому прикладі описується ендова розміром 10 м x 0,3 м, що закінчується пластмасовим водостоком довжиною 4 метри. Напруга живлення 220 В.

Вибираємо нагрівальний кабель DEVIsnow ™ 30T (27,5 Вт / м при 220 В), крок укладання кабелю через 7,5 см дасть встановлювану потужність 365 Вт / м2.

1) Площа установки кабелю в розжолобку:

10м x 0,3м = 3 м2,

однак на ширині 30 см краще встановити 5 ліній кабелю через 7,5 см, що потребують 50 м кабелю на 10 м довжини ендови.

2) Нагрівальний кабель у водостоку: дві лінії кабелю, всього 8 м.

3) Загальна довжина кабелю:

50 м + 8 м = 58 м.

4) Вибір кабелю: з асортименту DEVI найбільш підходящим є кабель DEVIsnow ™ 30T, 1700 Вт, 63 м.

5) Вибір терморегулятора: нагрівальний кабель має невелику потужність. Тому для управління системою можна рекомендувати DEVIreg ™ 330/316 з датчиком температури повітря. Можливо також використання DEVIreg ™ 850 з датчиком вологості.

Влаштування дахів

У зимовий період може виникнути наступне неприємне явище (що особливо стосується "теплих дахів"): скупчення на більш холодної нижній частині даху великої кількості снігу і льоду, який поступово ущільнюється і перетворюється у велику крижану брилу. З настанням весни або зимової відлиги, ця брила може зриватися вниз, руйнуючи жолоби та інші елементи конструкції даху і підлоги серйозною загрозою для пішоходів або об'єктів, що знаходяться поруч з будинком.

Покрівля повинна бути обладнана снігозатримувачами, що запобігають лавиноподібне ковзання снігу по її поверхні і зрив нагрівального кабелю. Снігозатримувачі зазвичай встановлюються на відстані 50-100 см від краю даху.

Типова встановлювана потужність для даху - 300-400 Вт / м2. Для запобігання накопичення льоду на краю покрівлі рекомендується встановлювати нагрівальний кабель особливо для "теплих дахів".

Нагрівальний кабель укладається ближче до краю даху витками у напрямку до снегозадержателей. Можливий варіант з укладанням кабелю вздовж кромки покрівлі. Кабель повинен бути надійно закріплений з необхідним інтервалом, оскільки установка призначена для використання в жорстких погодних умовах.

У деяких випадках поверх кабелю можна укладати захисні листи, виконані з того ж металу, що і основна покрівля. Це захищає кабель від механічних пошкоджень, прямих сонячних променів і упалих листя, насіння і т.д. Однак у цьому випадку ускладнюється візуальний огляд і ремонт кабелю.

Приклад

Необхідно встановити систему на "холодної даху" з водостоком. Кабель укладається по кромці шириною 50 см перед водоотбойником. Припускаємо застосування спеціального нагрівального кабелю DTCE-30 (нова назва DEVIsnow ™ 30T).

1) Розрахунок площі установки кабелю:

8 м x 0,5 м = 4 м2.

2) Обчислення загальної потужності:

4 м2 x 250 Вт / м2 = 1000 Вт

3) Вибір кабелю. Можна рекомендувати установку кабелю DTCE-30 (нова назва DEVIsnow ™ 30T) з кроком 7,5 см (365 Вт / м2, 220 В).

Розрахункова потужність: для DTCE-30 (нова назва DEVIsnow ™ 30T): 365 Вт / м2 х 4 м2 = 1460 Вт для DSVG-25295 Вт / м2 х 4 м2 = 1180 Вт Отже, можна застосувати кабель DTCE-30 (нова назва DEVIsnow ™ 30T), 55 м, 1555 Вт