Кабельні системи прямої дії в бетонніх підлогах

Конструкція з використанням теплоизолятора (бетонну основу, теплоизолятор, стяжка, кабель deviflex, стяжка 3-4 см, покриття підлоги)

Системи опалення прямої дії, зазвичай вимагають встановленої потужності до 150 Вт / м2, включають в себе нагрівальні кабелі, розташовані в стягуванні ближче до поверхні підлоги. Зазвичай нагрівальні кабелі або мати встановлюються в нижній шар стяжки товщиною до 5 см.

Конструкція з використанням теплоізолятора (бетонну основу, теплоізолятор, стяжка, кабель DEVIflex, стяжка 3-4 см, покриття підлоги).

Кабельна система прямої дії може використовуватися в якості системи "Повне опалення" або системи "Тепла підлога" - системи комфортного підігріву поверхні підлоги. У першому випадку система опалення DEVI - єдине джерело тепла в приміщенні. У якості "Теплої підлоги" система DEVI обов'язково працює одночасно з іншого опалювальною системою, наприклад, з водяним радіатором.

Система "Повного опалення" призначена для компенсації тепловтрат і забезпечує постійну температуру повітря в приміщенні, в той час як система "Тепла підлога" спрямована на підтримку комфортної постійної температури підлоги.

Питома потужність
Конструкція з використанням теплоизолятора (бетонну основу, теплоизолятор, сітка сталева, кабель deviflex, стяжка 3-5 см, покриття підлоги)

Питома потужність вказує на те, яку кількість Ватт необхідно встановити на квадратний метр площі підлоги (Вт / м2). Для повного опалення ця потужність має компенсувати розрахункові тепловтрати приміщення і забезпечити необхідну температуру повітря. Тепловтрати головним чином залежать від кліматичних умов та ізоляції будівлі. Ми припускаємо, що вони розраховані, і інформація про них доступна.

Після визначення сумарної потужності нагрівальної системи враховується вільна площа (м2) приміщення. Це означає, що площа, займана стаціонарними предметами - ваннами, унітазами і т.п., вираховується із загальної площі приміщення. Таким чином, необхідна встановлювана потужність буде пропорційно вище в порівнянні з загальною площею підлоги.

Для зниження часу реакції системи опалення та для компенсації зниження напруги мережі загальна встановлювана потужність має бути збільшена приблизно на 30% (коефіцієнт запасу 1,3). Результат цих розрахунків визначить необхідну потужність нагрівального елементу - кабелю або мату.

Як правило, розрахункова потужність системи опалення для нових будівель з дуже гарною ізоляцією становить 40-60 Вт / м2, без ізоляції - 100-120 Вт / м2, для систем "Тепла підлога" у ванних кімнатах порядку 130-150 Вт / м2.

Якщо розрахункова встановлювана потужність перевищує 180 Вт / м2, ми рекомендуємо використовувати додаткові системи опалення - радіатори, конвектори тощо.

У приміщеннях з великим склінням і дверима ми рекомендуємо використовувати опалення крайових зон - зона шириною 0,5-1,5 метра уздовж зовнішніх стін з склінням. Встановлювана потужність в крайовій зоні - близько 200 Вт / м2. Більш детальну інформацію про опалення крайових зон можна знайти в розділі "Системи акумуляції тепла". 

Вибір продукту

При встановленні систем прямої дії використовуються кабелі DEVIflex ™ з максимальною потужністю 20 Вт / м. Крім того, за допомогою монтажної стрічки DEVIfast ™ (кріплення кабелю кратність 2,5 см) установка буде гарантовано надійна, швидка і легка.

Як альтернативу можна використовувати нагрівальні мати DEVImat ™ з потужністю 100 Вт / м2 або 150 Вт / м2. Після розрахунків загальної необхідної потужності системи вибирається кабель з ряду найближчої більшої потужністі. Для досягнення оптимального комфорту і економічності системи необхідно використовувати терморегулятори з простим або інтелектуальним таймерами - DEVIreg™ Touch, DEVIreg ™ 550, DEVIreg™ 535, або DEVIlink ™.

Установка

Нагрівальні кабелі або мати повинні встановлюватися на відстані приблизно 3-5 см під поверхнею підлоги із відстанню між лініями кабелю від 5 до 15 см.

Для установки нагрівальних кабелів DEVIflex ™ ми рекомендуємо використовувати монтажну стрічку DEVIfast ™. Як варіант, кабель може бути прикріплений до закладеної в стяжку сталевої армуючої сітки.

Важливо, щоб конструкція підлоги була добре ізольована знизу (рекомендується застосування екструдованого пінополістиролу), і, таким чином, тепловтрати будуть зведені до мінімуму.

Інший важливий елемент - вертикальна ізоляція стяжки біля зовнішніх стін. Вона має перешкоджати втратам тепла в горизонтальному напрямку до стін. Крім того, вона компенсує горизонтальне теплове розширення конструкції підлоги.

Термоізоляція повинна відповідати загальним і місцевим нормам і правилам.

При установці систем опалення у вологих приміщеннях (напр. у ванній) завжди повинна використовуватися гідроізоляційна мембрана, щоб перешкоджати попаданню вологи в конструкцію підлоги. Ця вимога є спільною будівельної нормою і не відноситься тільки до підлог з нагрівальним кабелем.

Для отримання більш детальної інформації по конструкції підлоги і заливці стяжки, зверніться до фахівців-будівельників. Для отримання більш детальної інформації по установці нагрівального кабелю, зверніться до розділу "Загальне керівництво по установці", див. Також розділ "Установка в цементну стяжку".

Поверхні підлоги

Нагрівальний кабель може встановлюватися в стяжку практично під будь-яке покриття підлоги. Перш ніж використовувати клейкі матеріали, необхідно проконсультуватися з виробником покриття. При установці дерев'яних підлог безпосередньо зверху бетонної стяжки з нагрівальним кабелем, необхідно дотримуватися інструкції виробника. Для отримання подальшої інформації про кабельні системи. Опалення в дерев'яних підлогах, зверніться до розділу "Опалення в дерев'яних підлогах".

Матеріали з високим рівнем ізоляції, використовувані для настилу підлог, такі як товсті вовняні килими або лінолеум з термоізоляцією, можуть обмежити передачу тепла на поверхню підлоги. У подібних випадках, проконсультуйтеся з виробником цих матеріалів.

при наявності внизу опалювального приміщення допускається відсутність теплоизолятора

 

Приклад

Наприклад, розрахункові тепловтрати кухні площею 20 м² становлять 1200 Вт. В якості покриття підлоги використовується плитка. Стаціонарні шафи займають 7 мвід загальної площі приміщення. Таким чином, кабель повинен встановлюватися на вільній площі 13 м2.

1) Необхідна встановлювана потужність з урахуванням коефіцієнта запасу: 1200 Вт х 1,3 = 1560 Вт

2) Вибір найбільш відповідного по потужності кабелю: якщо ми застосовуємо кабель DEVIflex 18T (DTIP-18), то найближчий по потужності кабель - 1625 Вт (при 230 В), 90 м.

3) Обчислення відстані між лініями кабелю (С-С):

13 м2 x (100 см / м) / (90 м) = 14,44 см.

При використанні монтажної стрічки  DEVIfast ™ (кріплення кабелю кратність 2,5 см) крок установки кабелю буде 15 см.

4) Вибір терморегулятора для системи повного опалення: ми рекомендуємо DEVIreg™ Touch, DEVIreg ™ 550, DEVIreg™ 535 або DEVIlink ™. Можна застосовувати DEVIreg ™ 131, 132, 531, 532.

bettonna pidloga na grynt