Навігація по сторінці:

Система «Тепла підлога».

Системи опалення через поверхню підлоги.

Типи нагрівальних систем в конструкції підлоги. Тепловий комфорт

Кабельні електричні нагрівальні системи DEVI містять у собі нагрівальні кабелі DEVIflex ™, нагрівальні мати DEVImat ™, терморегулятори DEVIreg ™ і монтажні приналежності.

Нагревательный кабельНагревательный матТерморегулятор

Тепловий комфорт

 Система з підігрівом підлоги забезпечує більш комфортне розподіл тепла в порівнянні зі звичайною системою опалення, в якій тепле повітря від батареї піднімається до стелі, потім остигає і опускається до підлоги, створюючи тепловий дискомфорт.

Традиційна система опалення             Система «Опалення через підлогу»

Традиционная система отопления  Система «Отопление через пол»

Нагрівальна система DEVI в конструкції підлоги створює оптимальну температуру повітря на рівні ніг і голови. Відсутня концентрований потік повітря вгору, отже, піднімається значно меншу кількість пилу, що важливо для людей, які страждають алергією або астмою.
На основі нагрівальних кабелів / матів і терморегуляторів DEVI можна реалізувати три типи нагрівальних систем, а саме:

- Тепла підлога;

- Опалення через поверхню підлоги;

- Опалення через поверхню підлоги з обмеженням температури підлоги.

«Тепла підлога»

Система «Тепла підлога» - це комфортний підігрів поверхні підлоги, наприклад, у ванній або кухні, коли людина босоніж ходить по підлозі. Передбачається, що в приміщенні обов'язково є система опалення, наприклад водяні радіатори на стінах. «Тепла підлога» працює під управлінням терморегулятора з датчиком температури підлоги, який вимірює температуру поряд з нагрівальним кабелем або матом, тобто температуру підлоги. Система також підвищує температуру повітря в приміщенні за рахунок великої нагрітої поверхні підлоги, що дозволяє компенсувати недолік тепла від комунальної системи опалення.

Опалення через поверхню підлоги

Система «Опалення через поверхню підлоги» - це система підтримки заданої температури повітря в приміщенні за рахунок регульованого нагріву поверхні підлоги. Працює під управлінням терморегулятора з датчиком температури повітря, який зазвичай розміщується в корпусі регулятора.

Завдяки точному регулюванню і великий нагрітої поверхні підлоги система опалення через пол є найбільш комфортною для людини. Потужність системи опалення вибирається виходячи з розрахункових тепловтрат приміщення. «Опалення через підлогу» не слід плутати з «Теплим підлогою» - через різні погодних умов температура підлоги для системи опалення буде змінної.

Опалення через поверхню підлоги з обмеженням температури підлоги

Система «Опалення через поверхню підлоги з обмеженням температури підлоги» аналогічна описаній вище, але в ній присутній додатковий датчик температури підлоги для контролю і обмеження рівня його нагрівання. Відповідно, в регуляторі є додаткова установка максимальної температури підлоги - це або потенціометр під кришкою в простих регуляторах, або спеціальний параметр в програмованих регуляторах. При реалізації «Опалення через підлогу» завжди слід вибирати як технічно правильну і найбільш оптимальну систему з додатковим датчиком температури підлоги.

Система «Тепла підлога».

Рекомендована потужності. Розрахунок та підбір обладнання

 «Тепла підлога» з датчиком температури підлоги на проводі - це система підтримки постійної і комфортної температури поверхні підлоги, при якій босоніж людина відчуває поверхню підлоги «теплою». Наприклад, комфортна температура для керамічної плитки дорівнює 29 ° С, для ламінату - 26 ° С.

«Тепла підлога» встановлюється в приміщеннях, де обов'язково є система опалення, тобто передбачається, що температура повітря в приміщенні не опускається нижче 18 ° С при вимкненому системі «Тепла підлога»!


 Рекомендовані потужності для системи «Тепла підлога»:

- Сухі приміщення, теплоізольована підлога - не менше 100 Вт / м2;

- Проміжний поверх без теплоізоляції або вологі приміщення - 130 ... 160 Вт / м2;

- Знижена напруга, недостатня теплоізоляція, балкони - 160 ... 200 Вт / м2;

- Максимальна потужність в конструкції підлоги - 220 Вт / м2.

 Система «Тепла підлога» не вимагає теплотехнічного розрахунку. Бажано у всіх приміщеннях встановлювати потужність не менше 130 Вт / м2. Якщо система опалення працює погано, тобто температура повітря нижче 18 ° С, то потрібно завищувати встановлювану потужність. При підозрі на знижену напругу харчування також слід встановлювати більшу потужність. Система управляється терморегулятором, і установка підвищеної потужності не позначається на витраті електроенергії.

Теплоізоляція.

 Установка теплоізоляції бажана, але не обов'язкова, якщо знизу тепле приміщення. Установка теплоізоляції обов'язкова, якщо під підлогою холодне приміщення або підлога на грунті - товщина ізоляції повинна бути не менше 2 см (оптимально - 5 см), якщо підлога балкона - не менше 5 см (краще 10 см).

Нагрівальний кабель укладається «змійкою», тобто між лініями кабелю на поверхні підлоги можуть утворитися холодні зони. Чим більше (ширше) крок укладки, тим товщий повинен бути шар стяжки над кабелем, щоб забезпечити рівномірний розподіл температури на поверхні підлоги. При установці кабелю в цементно-піщану стяжку для системи «Тепла підлога» крок укладання слід вибирати не більше 12,5 см. За будівельними нормами товщина верхнього шару цементно-піщаної стяжки повинна бути не менше 3 см, і товщина стяжки не залежить від того, буде там встановлений кабель чи ні. Для більш тонких конструкцій (клей для плитки тощо) крок кабелю повинен бути не більше 10 см, і рекомендується застосовувати ще менший крок - 7,5 см. Для установки кабелю в клей під плитку найкраще використовувати тонкий нагрівальний мат DEVI, у якого заводський крок укладання кабелю 7 см, що гарантовано не утворює холодних зон на підлозі.

Розрахунок і підбір обладнання для системи «Тепла підлога»

 Включає наступні етапи:

1. Вибирається: або нагрівальний мат, або кабель. Визначається товщина шару над кабелем. Якщо планується стяжка 3 см і більше - то застосовується нагрівальний кабель, якщо клей для плитки - використовується нагрівальний мат товщиною 3 ... 5 мм. Слід також уважно підійти до питання установки теплоізоляції в конструкцію підлоги. Якщо підлога «холодна» - знизу підвал, підлога на грунті і т.п., то потрібно встановити теплоізоляцію товщиною не менше 2 см (оптимально - 5 см), для балконної плити - мінімум 5 см. Над теплоізоляцією для міцності конструкції підлоги обов'язково виконується стяжка товщиною мінімум 3 см!

2. Вибирається встановлювана потужність. Найбільш часто вибирається потужність 130 Вт / м2 для підлоги проміжного поверху без теплоізоляції або для вологого приміщення, якщо напруга живлення не знижена. При відсутності інформації потужність слід підвищувати до 160 ... 200 Вт / м2.

3. Визначається площа поверхні, що обігріває підлогу - тобто площа укладання кабелю S укл. Для цього із загальної площі приміщення виключаються стаціонарні предмети (ванна, унітаз, душова кабіна і т.п.), смуги уздовж стін (приблизно 10 ... 15 см), а також враховуються побажання замовника. Нагрівальний кабель або мат встановлюється в підлогу на десятки років, тому не рекомендується виключати з площі нагріву предмети, які можуть переміщатися протягом терміну експлуатації приміщення: шафи, тумби і т.п. У місцях їх найбільш вірогідною установки можна розширити не обігрівану смуги уздовж стін, наприклад, до 30 ... 40 см.

4. Вибирається нагрівальний кабель необхідної довжини або мат необхідної площі. Нагрівальний кабель зазвичай вибирається з необхідної для даного приміщення розрахункової сумарної потужності, тобто обрана питома потужність (Вт / м2) множиться на площу укладання S укл. І потім з ряду фабрично виготовлених вибирається кабель з потужністю, найближчою більшою до розрахункової сумарної потужності. Для житлових приміщень DEVI рекомендує застосовувати двожильний екранований нагрівальний кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) (див. 14.1). Для потужності 130 Вт / м2 (220 В) крок укладання складе 12,5 см. Нагрівальний мат вибирається з ряду фабрично виготовлених площею, найближчої меншої до площі укладання (SУКЛ). Найбільш часто використовується нагрівальний мат DEVIcomfort ™ 150T (DTIR-150) з потужністю 135 Вт / м2 при 220 В (див. 14.2). При необхідності збільшити потужність використовується DTIR-200 - 180 Вт / м2 при 220 В.

5. Визначається довжина монтажної стрічки у разі застосування нагрівального кабеля. Спрощений розрахунок довжини монтажної стрічки: площа укладання кабелю множиться на два, тобто L СТРІЧКИ = S укл · 2 (див. Розд. 12).

6. Вибирається терморегулятор з ряду вироблених для систем «Тепла підлога», тобто регулятор з датчиком температури підлоги на проводі (див. 10.1). Слід не забувати про максимально допустиму потужність, яку може комутувати терморегулятор: зазвичай не більше 3500 Вт (15 А). При потужності більше 3500 Вт - площа обігріву ділиться на незалежні зони з окремими кабелями, і відповідно збільшується число регуляторів або застосовується контактор (додаткове реле).

7. Вибирається додаткове обладнання: монтажна коробка для регулятора, Гофротруба для датчика температури підлоги, цвяхи або дюбелі для кріплення монтажної стрічки до підлоги і т.п.

8. Здається послойная конструкція підлоги, а також технологія / послідовність монтажу, заливки стяжки, рекомендації по монтажу і т.п. Також передбачається, що напруга живлення належним чином підведено до місця установки терморегулятора, тобто в електрощиті встановлені автомат відключення і реле струмів витоку, правильно підібрані перетин і довжина кабелю живлення, і т.п.

ПРИКЛАД. Розрахунок і підбір обладнання для системи «Тепла підлога»

Приміщення: ванна кімната, 2-й поверх, розмір - 3 х 4 м, загальна площа Sоб = 12 м2, встановлена ​​ванна 0,7 х 1,7 м, напруга живлення стабільна- 220 В, приміщення знову будується, проблем з висотою підлоги немає - передбачаєтся стяжка товщиною не менше 3 см.

1. Кабель або мат? Проблем з висотою підлоги немає, стяжка - не менше 3 см. Вибираємо для укладання двожильний екранований нагрівальний кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) (тут і далі про кабель - див. 14.1).

2. Установлювана потужність. Приміщення вологе, напруга стабільна - рекомендується потужність 130 Вт / м2 (див. Розд. 6). Для цього значення для кабелю DEVIflex ™ 18T (DTIP-18), що монтується на монтажну стрічку DEVIfast ™, вибираємо з таблиці питому потужність при 220 В і крок укладання (див. Розд. 11):

Крок між лініями, см Потужність, Вт/м2, для DTIP-18 при 220 В 
... ...
10 165
12,5 130
15 110
... ...

 

 Вибираємо потужність P укл = 130 Вт / м2 і відповідно крок укладання - 12,5 см.

3. Обчислюємо площа укладання кабелю (площа обігріву). Для нашого прикладу із загальної площі віднімається площа ванни (0,7 х 1,7 м) і смуги 10 см (0,1 м) уздовж стін:

S укл = 12 м2 - (0,7 м ∙ 1,7 м) - (3 м + 4 м + 3 м + (4 м - 1,7 м)) ∙ 0,1 м = 12 м2 - 1,19 м2 - 1,23 м2 = 9,58 м2 ≈ 9,6 м2.

4. Вибір кабелю. Розрахункова сумарна потужність кабелю складе:

Р розр = S укл ∙ P укл = 9,6 м2 ∙ 130 Вт / м2 = 1248 Вт

Виходячи з цієї потужності вибираємо кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) (див. 14.1) найближчої більшої потужності:

Потужність, Вт (при 220 В) ...  1225  1360  1485  ... 
Довжина, м ...   74  82  90 ...

 

Тобто для розрахункової потужності 1248 Вт нагрівальний кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) з найближчим більшим значенням потужності - це кабель 1360 Вт (при 220 В) довжиною 82 м.

Слід зазначити, що для даного розрахункового значення 1248 Вт також можна вибрати і кабель з найближчою меншою потужністю - 1225 Вт (74 м), так як вона незначно менше розрахункової.

5. Монтажна стрічка. Для правильного кріплення кабелю до основи підлоги рекомендується використовувати металеву оцинковану монтажну стрічку DEVIfast ™. Вона прикріплюється (прибивається) до підлоги паралельними лініями через кожні 50 см - тобто потрібно два метри стрічки на кожен квадратний метр площі укладання кабелю: L СТРІЧКИ = S укл ∙ 2 = 9,6 м2 ∙ 2 = 19,2 м ≈ 20 м.

Таким чином, можна вибрати, наприклад, 1 упаковку 25 м стрічки DEVIfast ™ або відрізати від неї 5 м (див. Розд. 12).

6. Вибір терморегулятора. Для даного прикладу «Тепла підлога» має потужність 1360 Вт, що нижче максимально допустимої для більшості регуляторів потужності 3500 Вт Наприклад, вибираємо терморегулятор DEVIreg ™ 530 - установка в стіну в монтажну коробку, електронний (див. 10.1):Тип  Система   Датчик
температури
Діапазон  IP клас  Навантаження, макс.
DEVIreg 530 Тепла підлога Підлога на проводі  5...45 °С  IP31   3500 Вт

При установці терморегулятора у вологому приміщенні слід суворо дотримуватися вимог ПУЕ з електробезпеки! Таким чином, простіше встановити регулятор поза ванної кімнати.

 

7. Додаткове електрообладнання.

Наприклад: монтажна коробка для установки регулятора в стіну, гофротруба довжиною 2 ... 3 м для датчика температури підлоги і прокладки холодного кінця в штробі в стіні.

Виходячи з наведеного вище, для реалізації на площі 9,6 м2 кабельної системи DEVI для комфортного підігріву підлоги ванної кімнати - системи «Тепла підлога», необхідно наступне:

Обладнання    Характеристика    Кількість    Код товара 

Кабель двожильний
екранований

DTIP-18
82 м, 1360 Вт (при 220 В), шаг у 
укладки 12,5 см (130 Вт/м2)  
 1 шт.  140F0132
Монтажна стрічка DEVIfas Metal

Металева оцинкована,
крок кріплень

2,5 см
 20 м или

уп. 25 м
 19808236
Терморегулятор DEVIregTM 530  5...45 °С, c датчиком підлоги, IP31  1 шт.  140F1034
Гофротруба  Ø 16  3м  
Монтажна коробка    1 шт.  

 

Системи опалення через поверхню підлоги.

Встановлювані потужності. Розрахунок та підбір обладнання

 Опалення через підлогу - це система підтримки в приміщенні заданої температури повітря. Наприклад, температура повітря в житловій кімнаті нормується на рівні 20 ° С, в кухні - 18 ° С, у ванній - 25 ° С. Система опалення управляється терморегулятором з датчиком температури повітря, який в кімнатних регуляторах DEVI розташовується в корпусі (всередині) пристрою.

Для вибору потужності системи опалення необхідно знати величину тепловтрат приміщення, яка задається у ВАТ. Потужність, що виділяється нагрівальною кабельною системою через поверхню підлоги, повинна компенсувати тепловтрати, і за рахунок цього підтримується задана температура повітря. Як правило, встановлювана потужність перевищує розрахункові тепловтрати на 30% - це запас на можливе зниження напруги живлення, некоректність вихідних даних, розрахунків і т.п. Так як кабель управляється регулятором, то це завищення не впливає на загальне споживання енергії.

Слід зазначити, що тепловтрати приміщення залежать від температури зовнішнього повітря, тобто потреба в теплі розрізняється протягом опалювального періоду. А кількість тепла, що виділяється системою опалення в підлозі, безпосередньо залежить від температури підлоги. Наприклад, у жовтні, при зовнішній температурі +5 ° С, нагріву підлоги до 22 ... 23 ° С буде достатньо, щоб підтримувати в приміщенні комфортні 20 ° С. А в лютому, при зовнішній температурі -20 ° С, підлога буде нагріватися більше - до 28 ... 29 ° С, тому що потрібно більше тепла для опалення. Таким чином, для системи опалення через підлогу температура підлоги завжди буде мінлива протягом опалювального періоду. Одночасно реалізувати системи опалення через підлогу і «Тепла підлога» неможливо!

В Україні розрахункові тепловтрати приміщень можуть бути, наприклад, в межах 40 ... 200 Вт / м2. Значення 40 Вт / м2 відповідає добре теплоізольовані приміщенню згідно сучасним нормам і правилам, а значення 200 Вт / м2 - нетеплоізолірованним приміщенню, наприклад магазин зі стінами з склопакета. Якщо оцінити тепловтрати «стандартного» українського будинку зі стінами «в дві цеглини» без теплоізоляції, то вони складуть приблизно 100 ... 120 Вт / м2. Тобто нагрівальний кабель / мат для «Теплого полу» з потужністю 130 Вт / м2 також підходить і для реалізації опалення такого будинку.

Нагрівальний кабель укладається в конструкції підлоги паралельними лініями - «змійкою». Потужність визначається кроком укладання: збільшення кроку призводить до зменшення потужності, і навпаки - зменшення кроку кабелю збільшує потужність (докладніше див. Розд. 11).

При невеликої потужності системи опалення через підлогу, наприклад 50 Вт / м2, крок укладання кабелю DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) становитиме 33 см, тобто між лініями кабелю на поверхні підлоги будуть утворюватися більш холодні зони. Однак для системи опалення через підлогу це не так важливо, як для системи «Тепла підлога» - система опалення не повинна підтримувати постійну комфортну температуру по всій поверхні підлоги!

Для системи опалення через поверхню підлоги, як правило, застосовується терморегулятор з датчиком температури повітря і додатковим датчиком обмеження температури підлоги (див. 10.2).

Розрахунок і підбір обладнання для системи «Опалення через поверхню підлоги»

 Включає наступні етапи:

1. Визначаються тепловтрати. Необхідно визначити тепловтрати приміщення у ВАТ (з проектної документації або шляхом розрахунку). Додатково слід врахувати коефіцієнт запасу 1,3 - в результаті отримуємо тепловтрати Q, Вт

2. Вибирається: або нагрівальний мат, або кабель. Визначається можлива будівельна товщина підлоги (стяжка або клей для плитки). Якщо планується стяжка 3 см і більше - то застосовується нагрівальний кабель, якщо клей для плитки - вибирається нагрівальний мат товщиною 4 ... 5 мм. Слід також вирішити питання про встановлення теплоізоляції. Якщо підлога «холодна» (знизу підвал, підлога на грунті і т.п.), то в конструкцію підлоги потрібно встановлювати теплоізоляцію товщиною не менше 2 см (краще - 5 см), для балконної плити - мінімум 5 см. Слід зазначити, що товщина теплоізоляції задається ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель». Для конструкцій, описаних вище, товщина теплоізоляції за стандартом повинна бути приблизно 10 см. Система опалення працює приблизно 6 місяців в році, і товщина теплоізоляції в підлозі - це прямі втрати тепла, а отже, і додаткові витрати на оплату електроенергії. Над теплоізоляцією для міцності конструкції підлоги обов'язково робиться стяжка товщиною мінімум 3 см!

3. Визначається площа укладання встановлюваного в підлогу кабелю - S укл. Площа укладання не включає смуги вздовж стін, на які кабель не монтується. Ширину смуги без кабелю уздовж зовнішньої стіни рекомендується приймати 10 ... 15 см, а вздовж внутрішніх стін, де, можливо, буде встановлена ​​меблі, - в межах 40 ... 50 см.

4. Визначається розрахункова потужність на 1 м2 - P розр, Вт / м2 (питома розрахункова потужність). Для цього

розрахункові тепловтрати Q діляться на площу укладання S укл: P розр = Q / S укл.

5. Вибирається нагрівальний кабель або мат. Сумарна потужність кабелю / мата повинна бути не менше розрахункових тепловтрат, тоді він зможе компенсувати втрати тепла приміщенням в найхолоднішу пору року.

При застосуванні кабелю його кріплять на монтажну стрічку, у якій крок кріплень 2,5 см. Кріплення кабелю на монтажну стрічку з різним кроком дозволяє реалізувати різні потужності на 1 м2 площі (див. Розд. 11). По таблиці вибирається потужність, найближча більша до P розр - розрахункової потужності на 1 м2. Ця потужність і буде для системи опалення фактичною потужністю на 1 м2, тобто це потужність укладання з певним кроком конкретного типу кабелю - P укл, Вт / м2. Потім обчислюється сумарна розрахункова потужність: РΣ розр = P укл ∙ S укл. Потім з ряду фабрично виготовлених вибирається кабель з потужністю, найближчою більшею до цієї сумарної розрахункової потужності РΣ розр. Потужність вибраного кабелю і буде фактичною потужністю системи опалення.

DEVI рекомендує для систем опалення застосовувати двожильний екранований нагрівальний

кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) (див. 14.1).

При застосуванні тонкого нагрівального мату вибирається тип мату з питомою потужністю, найближчою більшою до розрахункової потужності на 1 м2 - P розр, Вт / м2. Найбільш часто використовується нагрівальний мат DEVIcomfort ™ 150T (DTIR-150) з потужністю 135 Вт / м2 при 220 В (див. 14.2).

При необхідності збільшити потужність можна використовувати мат DTIR-200 - 180 Вт / м2 при 220 В. З ряду виготовлених вибирається мат площею,з найближчою більшою до площі укладання S укл. Потужність вибраного нагрівального мату і буде фактичною потужністю системи опалення.

6. Обчислюється довжина монтажної стрічки, якщо застосовується нагрівальний кабель. Спрощений розрахунок довжини стрічки - площа укладання кабелю множиться на два: L СТРІЧКИ = S укл ∙ 2.

7. Вибирається тип терморегулятора з ряду вироблених для систем опалення, тобто регулятор з датчиком температури (t, ° C) повітря. Як правило, слід вибирати регулятор з додатковим датчиком обмеження температури підлоги (див. 10.2). Він дозволяє контролювати і обмежувати температуру поверхні підлоги (значення встановлюється або програмується в регуляторі). Це обмеження є обов'язковим і нормується виробниками для деяких покриттів підлоги, наприклад для ламінату або паркетної дошки.

Слід не забувати про максимально допустимої потужності, яку може комутувати терморегулятор, - зазвичай не більше 3500 Вт (15 А). При великих площах, коли потужність кабелю (-ів) більше 3500 Вт, застосовується додатковий контактор.

8. Вибирається додаткове обладнання: монтажна коробка для регулятора, гофротруба для датчика температури підлоги, цвяхи або дюбелі для кріплення монтажної стрічки до підлоги і т.п.

9. Задається пошарова конструкція підлоги, а також технологія / послідовність монтажу і заливки стяжки, рекомендації по монтажу і т.п.

Передбачається, що напруга живлення належним чином підведено до місця установки терморегулятора, підібрані перетин і довжина проводів, для кабельної системи встановлені автомат відключення, реле струмів витоку і т.п.


ПРИКЛАД. Проектування кабельної системи
«Опалення через поверхню підлоги»

 Система опалення житлового приміщення розміром 3 х 5 м, загальна площа 15 м2, передбачається цементно-піщана стяжка, напруга 220 В стабільне, перший поверх і «Підлога на грунті».

1. Розрахункові тепловтрати даного приміщення складають, наприклад, 900 Вт або на одиницю площі - 60 Вт / м2. Для вибору кабельної системи опалення враховують коефіцієнт запасу 1,3, тобто скориговані розрахункові тепловтрати складуть: Q = 900 Вт ∙ 1,3 = 1170Вт.

2. Нагрівальний мат або кабель? Приймаємо, що приміщення знову будується, проблем з висотою підлоги немає і передбачається цементно-піщана стяжка товщиною не менше 3 см. Вибираємо для установки двожильний екранований нагрівальний кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18). Передбачається, що під кабелем буде покладена теплоізоляція (екструдований пінополістирол) товщиною 5 см, тобто втрати тепла вниз будуть мінімальні (в межах допустимого).

3. Визначається площа укладання. Приймаємо, що кабель укладається на відстані 10 см (0,1 м) від зовнішньої стіни і стіни з дверима, а вздовж двох інших стін передбачається установка меблів - тобто відстань до стін складе, наприклад, 40 см (0,4 м). За даних допущених площа укладання кабелю складе:

S укл = 15 м2 - (3 + 3 м) ∙ 0,1 м - (5 + 5 м) ∙ 0,4 м = 15 м2 - 0,6 м2 - 4 м2 = 10,4 м2.

4. Розрахункова потужність на 1 м2 складе: P розр. Укл = 1170 Вт / 10,4 м2 = 112,5 ≈ 113 Вт / м2.

5. Вибір нагрівального кабелю..Очікується застосування двожильного екранованого нагрівального кабелю DTIP-18. Установка кабелю на монтажній стрічці DEVIfastTM (див. Розд. 12) вимагає вибору кроку укладання, кратного 2,5 см - вибирається по потужності на 1 м2, найближчої до розрахункової (зазвичай найближча більша).

Для обчисленої вище потужності на 1 м2 - P розр. Укл = 113 Вт / м2, для кабелю DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) при 220 В, вибираємо з таблиці найближчу питому потужність і крок укладання (див. Розд. 11):

Крок між лініями, см  Потужність, Вт/м2,
для DTIP-18 при 220 В 
...   ...
 12,5  130
 15  110
 17,5  95
 ...  ...

Вибираємо питому потужність укладання P укл = 110 Вт / м2 і відповідно крок укладання - 15 см.

Розрахункова сумарна потужність системи визначається як РΣ розр = PУКЛ ∙ SУКЛ і становитиме:

РΣ розр = 110 Вт / м2 ∙ 10,4 м2 = 1144 Вт

Поставляються в Україну кабелі DEVIflex ™ 18T (DTIP-18) найближчій потужності (див. 14.1):

Потужність, Вт (при 220 В)  ...   985  1120 1225  1350  ... 
 Довжина, м  ...  59  68  74  82 ... 

 Для даного прикладу вибираємо кабель DEVIflex ™ 18T (DTIP-18), 74 м, 1120 Вт (при 220 В) - кабель з найближчою і трохи меншою потужністю. Слід зауважити, що кабель 82 м з більшою потужністю - 1350 Вт також може бути обраний для застосування.

6. Довжина монтажної стрічки. Для правильного кріплення кабелю до основи підлоги рекомендується використовувати металеву оцинковану монтажну стрічку DEVIfast ™. Вона прикріплюється (прибивається) до підлоги паралельними лініями через кожні 50 см. Довжина стрічки визначається як помножена на два площа укладання: L СТРІЧКИ = S укл ∙ 2 = 10,4 м2 ∙ 2 = 20,8 м ≈ 21 м (див. Розд . 12).

7. Вибір терморегулятора.

Для проектованої системи опалення слід застосовувати відповідний регулятор - з датчиком температури повітря (див. 10.2). Розглянута система опалення буде функціонувати протягом опалювального періоду - приблизно 6 місяців в році, отже, важлива можливість економії електроенергії. З метою економії потрібно застосовувати терморегулятор з таймером, тобто з можливістю установки зниженої температури вночі і в періоди відсутності людей в приміщенні.

Для даного прикладу потужність вибраного кабелю - 1120 Вт, що менше 3500 Вт, максимально допустимих для будь-якого регулятора DEVI. Наприклад, вибираємо сучасний терморегулятор DEVIreg ™ Touch- програмований на «Теплу підлогу» або опалення, електронний, з сенсорним дисплеєм, з інтелектуальним таймером, установка в стіну в монтажну коробку, максимальне навантаження - 3,7 кВт (16 А), 230 В, IP21.

Виходячи з наведеного вище, при реалізації кабельної системи DEVI «Опалення через поверхню підлоги» для приміщення площею 15 м2 і з розрахунковими тепловтратами 900 Вт (60 Вт / м2) необхідно наступне обладнання:

Устаткування Характеристики Кількість   Код товара 

кабель двожильний
екранований DTIP-18

74 м, 1120 Вт (при 220 В), крок укладання 15 см (110 Вт / м2),

площа обігріву 10,4 м2

 1 шт.  140F0131
Монтажна стрічка DEVIfast Metal

Металева оцинкована,
крок кріплень 2,5 см

21 м или 

уп. 25 м
 19808236
Терморегулятор DEVIreg Touch

Програмований, сенсорний дисплей, інтелектуальний таймер, датчики повітря і підлоги

 1 шт.  140F1050
Гофротруба  Ø 16  3м  
Монтажная коробка    1 шт.