Домашній Пил — жах чистюлі. Як правило, основна складова цього шару, що вкриває всі поверхні в жилому приміщенні - це частинки, що відлущуються й осідають з шкіри живих организмів, тобто з самих проживаючих. Ще один шлях - це часточки, що приносяться з вулиці тими ж самими людьми. Це процесс, що не має кінця.

Але в цьому процессі є ще інша сторона, менш не приємна за не сприятливий зовнішній вигляд приміщення з шаром пилу. Справа в тому, що пил, як і піт людини сам по собі не може пагубно впливати на здоровий організм, тому що є здорова слизиста оболонка носу, яка їх(часточки пилу) ліквідує.

Проте є фактори, що допомагають пилу згубно впливати на здоровья:
1.) Послаблення імунітету;
2.) Домашнім пилом живляться мікроорганізми, продукти життєдіяльності яких й викликають проблеми зі здоров'ям.

Алегрія і, як наслідок, бронхіальна астма. Як каже 'Українська радянська енциклопедія', дуже негативно впливає на дітей й на дорослих.
Однією з причин бронхіальної астми є алергени, що містяться у повітрі, а саме: пил рослин, мікроскопічні гриби, домашній й бібліотечний пил,а також шерсть кота-пса та інших домашніх приятелів.

Рух пилу

Пил переміщується в просторі за допомогою зміни швидкості повітря.

Зміну швидкості повітря може викликати протяг, пилосос, або звичайний радіатор опалення.

З протягом все ясно. Пилосос. Так, вірний друг Богині Гігеї має свої недоліки: підіймає пил. Адже через повітрозабірник входить пил й повітря. Пилосос відділяє пил і зберігає його в пилозбірнику. Повітря, пройшовши декілька фільтрів виходить з пилосмока. Тим самим створюючи потік відфільтрованного повітря, що підіймає ще не зібраний пил.


Радіатор опалення - надійний супутник сприятливої температури майже кожного приміщення. Проте принцип його роботи оснований на конвекції. Так як холодне повітря важче, ніж тепле. Холодне повітря проходячи крізь радіатор - нагрівається, і за законом фізики стає легшим за холодне, відповідно підіймається. Гаряче повітря витискає холодне донизу, де його чекає циклічна участь проходження крізь радіатор і нагрівання. Знов і знов, поки усе холодне повітря не перетвориться в тепле. Рух повітря при цьому не видимий оком, проте він є. Цей рух сприяє підвищенню концентрації тих самих шкідливих речовин від пилу у повітрі приміщення.

Прохання вразливих людей не панікувати. Якщо слідкувати за гігієною, а саме вологим прибиранням з миючими засобами регулярно ліквідовувати основну частку пилу, то ступінь виникнення ускладнень матиме ниький рівень.

Західна інженерія напрямку "Захист здоров'я" просунулась в цьому питанні трошки далі.

Замість звичайного пилососу, проблему якого я описував вище, було створено центральний пилосос. Це система, що складається з:
1. пилососу (центральний блок)
2. системи трубопроводів
3. зовнішні розекти підключення в стінах.
4. Шланг з насадками для всмоктування.
ШЛАНГ З НАСАДКАМИ можна підключати безпосередньо в кожній кімнаті/суміжних кімнатах через розетки (декоративні муфти) в стіні. Далі пил через розетку потрапляє до ТРУБОПРОВОДУ (інженерна мережа трубопроводу грамотно розраховується і не займає багато місця), а звідти до ЦЕНТРАЛЬНОГО БЛОКУ. Останній має певні умови при встановленні. Це саме пилосос, що монтують в підсобних приміщеннях/підвалах. Потім з'єднуть з всмоктувальним трубопроводом і крізь стіну виводять напірний хобот з якого після фільтрації повітря виходить на зовні.

В данної, на перший погляд, складної конструкції є певні переваги. 
1. Найголовніше це факт всмоктування всього пилу з кімнати, не пднімаючи його в повітря.
2. Зручність в прибиранні.
3. Данна конструкція спроектована, як система підвищеної надійності.
4. Після вимикання система працює ще деякий час й запобігає застоюванню пилу в трубопроводах.
5. Система схована в стінай й естетично приваблива.
6. Можна похизуватися перед друзями.
Моменти для врахування:
1. Данну систему варто довіряти кваліфікованим спеіалістам, офіційним диллерам при монтажі.
2. Доволі висока вартість, порівняно з портативними пилососами, звичайно, якщо такі речі, враховуючи призначення, можна порівняти.